ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jak vybrat tričko

Adoco průvodce: Jak vybrat nejlepší tričko

V Adoco je vaše spokojenost naší prioritou, a proto jsme přišli s tímto článkem, který vám pomůže vybrat správné tričko pro personalizaci v závislosti na potřebách vašich zákazníků.

Jaký je první krok při výběru nejvhodnějšího zboží?

Položte si správné otázky a hlavně se zeptejte svého koncového zákazníka! Zde je několik příkladů, které vás mohou inspirovat:

 • Jaký je primární účel trička? Jedná se o propagační předmět, nebo o módní záležitost?
 • Jak bude tričko používáno? Bude se používat v praxi? Bude muset odolávat nepřízni počasí a potu? Bude se často nosit, špinit a prát?
 • Jaký střih, provedení a úroveň pohodlí očekává koncový zákazník, který bude tričko nosit?
 • Jaké množství a velikosti by se měly dodávat?
 • Je třeba počítat s doplňováním zásob? Jak často?
 • Jaká technika značení bude použita pro přístup k dekoraci? Jaký design bude na tričku flockován, tištěn nebo vyšíván: logo, fotografie, text? Bude stejný pro celou sérii?
 • Bude na finální verzi trička na štítku použito logo značky?
 • Jaký je celkový rozpočet?

Stručně řečeno, jasné definování všech těchto kritérií předem je tajemstvím rozumného a vhodného výběru. Po shromáždění všech těchto informací je čas podívat se na dostupné možnosti.

Technické vlastnosti, příklady použití a doporučení stylu: pomůžeme vám rozluštit nejdůležitější faktory, pokud jde o různé řady triček, které jsou k dispozici na Toptex.fr Postupujte podle průvodce!

Trička pro asociační akce

Personalizovaná trička jsou nezbytnou součástí akcí sdružení. Koncerty, benefiční galavečery, umělecké nebo hudební festivaly, tomboly, pochody solidarity... Příkladů je spousta. Pro organizátory (sdružení, společnosti, zaměstnance) jsou tyto akce příležitostí, jak se zviditelnit nošením a/nebo rozdáváním personalizovaných triček účastníkům.

U těchto typů akcí jsou trička často určena k celodennímu, večernímu nebo víkendovému nošení. To obvykle znamená, že rozpočet je mírný, zejména pokud je konečným zákazníkem neziskové sdružení.

V takovém případě se často upřednostňují základní hladká trička s krátkým nebo dlouhým rukávem. Ideální je unisexový střih vhodný pro muže i ženy. K dispozici jsou samozřejmě i trička v dětském stylu, která lze personalizovat, aby si každý mohl obléci své vlastní tričko.

Pokud jde o materiál, pak často nechybí bavlna: je měkká, pohodlná a savá a je známá tím, že je cenově dostupná. Mykaná bavlna (která prošla procesem, při němž se používají pouze krátká bavlněná vlákna) je ještě cenově dostupnější, i když na dotek mírně drsná. Pro měkčí a stabilnější verzi je dobrou alternativou česaná bavlna; její velmi hladký povrch je také obzvláště vhodný pro personalizaci.

Co se týče gramáže, z důvodu rozpočtu a letního pohodlí jsou nejoblíbenější lehká trička (110 až 150 g/m2).

Sítotisk, transfer nebo potisk: volba techniky značení závisí na rozpočtu, motivu (jednoduchý nebo složitý, počet barev atd.) a množství. Ceny se snižují i u velkých množství se stejným vzorem.

Náš tip:

Pro správnou péči o tričko doporučujeme prát ho při nízkých teplotách (max. 30°), před sušením na vzduchu a žehlením na rubu, zejména pokud má sítotiskový nebo flockovaný motiv.

 

Personalizovaná trička pro společnost a její týmy

Pro posílení pocitu sounáležitosti a pěstování firemních vazeb ve společnosti je běžné rozdávat zaměstnancům trička s personalizovaným logem společnosti. Možností je opět mnoho a záleží na tom, jak bude tričko používáno. Bude se nosit denně? Pracuje koncový uživatel například ve skladu, a může se tedy potit, musí manipulovat se špinavými předměty nebo materiály?

Některé společnosti volí několik variant: lehký letní styl, zimní styl s dlouhými rukávy nebo dokonce různé černé a bílé verze. Chcete-li něco originálnějšího, některé styly jsou k dispozici ve více než 10 barevných provedeních! Co se týče velikostí, ideální je, aby co nejvíce odpovídaly koncovým uživatelům, kteří budou mít možnost vybrat si z klasických velikostí S, M, L a XL.

Jakou látku byste si měli vybrat? Pro časté používání při fyzické práci bývá výhodný polyester: je odolný, nemačkavý, odvádí pot a snadno se udržuje. Nezapomeňte, že pro zaměstnance v logistice nebo v bezpečnostním sektoru je možné personalizovat i trička s reflexními proužky v barvě hi-vis.

Na druhou stranu se z polyesteru hůře odstraňují olejové nebo mastné skvrny, které lze prát pouze při nízkých teplotách (max. 40°).

Pro personalizaci polyesterového trička je nejvhodnější technikou sublimace, pokud je tričko bílé nebo světlé barvy. Obecně však může velmi dobře fungovat i sítotisk, transfer nebo některé techniky tisku (např. DTF).

U firemních triček pro klasičtější použití, například v kanceláři, může být příležitostí zvolit ekologické složení: recyklované materiály, organickou bavlnu nebo dokonce bavlnu z přechodného období. A pokud je tkanina dostatečně silná (minimálně 180 g/m2), lze na ni vyšít firemní logo, což zaručuje eleganci, trvanlivost a kvalitu.

Náš tip:

Doporučujeme přidat firemnímu tričku praktický rozměr v podobě náprsní kapsy pro snadné uložení propisky.

 

Odolná trička pro sportovní využití

Sportovní turnaje, závody a soutěže všeho druhu: pokud jde o sport, volba často padne na tričko ze syntetických vláken, jako je polyester. Proč? Protože na rozdíl od přírodních rostlinných vláken jsou syntetické materiály "hydrofobní", což znamená, že odpuzují vodu, a tedy i pot. Během námahy tričko rychle schne a udržuje vás v suchu.

Aby vlákno získalo větší pružnost a bylo ještě pružnější a pohodlnější, kombinuje se polyester často s elastanem. To vše stačí k tomu, aby si vás získali například běžci maratonu nebo charitativních závodů, kteří potřebují tkaninu, která se přizpůsobí jejich typu postavy a dokonale kopíruje jejich pohyby. A konečně, pokud jde o péči, polyesterové tričko lze prát ručně nebo v pračce na 40°. Velmi rychle schne na vzduchu a nemusí se žehlit. Co může být jednodušší?

Co se týče bavlny, která se u sportovních triček vyskytuje o něco méně často, je tato tkanina stále oblíbená pro své pohodlné, prodyšné a savé vlastnosti. Lze ji také kombinovat s dalšími vlákny, jako je tomu u pánského sportovního trička PROACT® PA4011, a vytvořit tak směs zvanou triblend, která kombinuje pohodlí bavlny a hydrofobní vlastnosti polyesteru a zároveň dodává tkanině hmotnost prostřednictvím viskózy, takže správně padne.

Pokud jde o střih, může být rovný, vypasovaný nebo volnější v závislosti na daném sportu. Například na trail se bude hodit zejména přiléhavé tričko, zatímco na firemní túru bude vhodnější volnější bavlněné tričko. Pro vodní sporty, jako je surfování, by bylo ideální velmi vypasované tričko s ochranou proti UV 40, které je k dispozici i pro děti.

Pro personalizaci sportovního trička bude volba techniky nutně záviset na látce a barvě, stejně jako na motivu, který má být na oděv aplikován. Například pro studentský basketbalový tým umožní digitální transfer aplikovat čísla členů týmu, na toto univerzitní tílko připomínající výstroj, kterou nosí například americké univerzitní týmy.

Náš tip:

Doporučujeme používat filtry a vybírat z této nabídky sportovních triček, abyste našli to, co hledáte.

 

Módní trička pro obchody s konfekcí

Tričko je "první vrstvou", a proto se nosí vedle pokožky. Bude se často prát, což může ovlivnit jeho tvar nebo změnit jeho barvu.

Pro správný výběr je důležité znát cíle svého zákazníka, kterým může být obchod s módním oblečením, který hledá základní oblečení, které je dobře střižené, kvalitní a odolné. Nebo je to možná obchod se suvenýry, který nabízí cenově dostupné kousky v různých barevných provedeních.

Ať už je to jakkoli, kritéria používaná při výběru nebudou stejná. Pojďme si to vysvětlit.

U špičkových výrobků jsou nejvyhledávanější přírodní materiály, samozřejmě zejména bavlna. Stále více značek, jako jsou ty, které jsou součástí KARIBAN BRANDS, dbá na to, aby nabízely udržitelné alternativy, jako je organická bavlna se značkou GOTS, certifikovaná bavlna OEKO-TEX® nebo bavlna v konverzním stavu.

Prémiovou volbou je výšivka na tričku z bavlny Supima®. Díky svým extra dlouhým vláknům je mimořádně odolná, měkká a pohodlná.

Pro cenově dostupnější varianty může být řešením mykaná bavlna. Například tričko Fruit Of The Loom  je nadčasový kousek, který lze snadno personalizovat. Je tenké a pohodlné a dodává se v mnoha módních barvách.

A konečně, pro dobrý poměr kvality a ceny je polybavlna skvělým kompromisem. Kombinace polyesteru a bavlny poskytuje hladký povrch, který je ideální pro zdobení transferem, potiskem nebo sítotiskem. Tyto materiály se snadněji udržují a jsou méně křehké než prvotřídní bavlna. Jednou z dalších výhod je, že volba žerzejového úpletu dodává látce větší pružnost, díky níž bude její nošení ještě pohodlnější.

Po schválení umístění a výběru materiálů je čas na doladění detailů: Výstřih do V nebo s lomeným výstřihem, oversize střih, dlouhé tričko nebo vypasovaný top...

A samozřejmě nezapomeňte začít myslet na případné doplnění zásob!

Náš tip:

Doporučujeme vybírat trička "bez štítku", která mají pouze štítek s velikostí u krku, aby si konečný prodejce mohl přidat vlastní značku.

 

Trička na míru pro soukromou akci

Trička na míru pro soukromou akci, recepci nebo vernisáž jsou vždy oblíbená.

Pokud je váš rozpočet omezený, můžete se rozhodnout pro mykanou bavlnu. Na druhou stranu, pokud se chcete zaměřit na kvalitu, aby se vaši hosté mohli z trička těšit i po skončení akce, doporučujeme poohlédnout se po propracovanějších variantách. Jersey, česaná kroužkovaná bavlna nebo polybavlna, budete si moci vybírat v závislosti na úrovni pohodlí a trvanlivosti, kterou hledáte.

Pro soukromou konferenci s ekologickou tematikou může být relevantní upřednostnit ekologické kousky: kromě toho, že je tričko z ekologicky pěstované bavlny pohodlné a příjemné na nošení, bude mít omezený dopad na životní prostředí, což může být pro vašeho zákazníka a jeho hosty důležitý faktor.

Co se týče tvaru, klasikou zůstávají krátké rukávy v kombinaci s výstřihem, který vyhovuje většině typů postavy. Naše trička jsou často k dispozici ve velikostech od S do 3XL, zatímco některé styly nabízejí větší velikosti, například 5XL. Zamyslete se nad tím, zda byste dali přednost unisexovému nebo vypasovanějšímu střihu, protože tyto informace o velikostech by vám mohly pomoci při výběru.

Stejně tak bude motiv rozhodující, pokud jde o výběr materiálu trička, které má být personalizováno. Například pro rozlučku se svobodou, pokud je cílem potisk kvalitní fotografie, je třeba zvážit několik parametrů.

Pokud je tričko bílé a převážně z polyesteru, sublimace nabídne přesnou a dlouhotrvající povrchovou úpravu. Pokud si vyberete tričko z organické bavlny, potisk DTG (Direct to Garment) umožní dokonalou povrchovou úpravu a sníží dopad na životní prostředí.

Je důležité mít na paměti, že rozhodující může být rozpočet a množství objednávky. Například podobný motiv vytištěný na velké sérii nevyhnutelně sníží náklady. Na druhou stranu různé motivy na každém kusu nebo vizuál s několika barvami mohou vyžadovat speciální nastavení během procesu personalizace, což nevyhnutelně zvýší ceny. Všechny tyto prvky je proto třeba pečlivě zvážit, aby bylo možné nabídnout to správné tričko.

Náš tip:

Pokud chcete tisknout fotografii, doporučujeme bílé nebo světlé tričko, aby design více vynikl.

 

Plán:

Určete požadavek zákazníka, rozpočet a množství, které je třeba objednat.

 • zjistit očekávání koncových uživatelů
 • porozumět různým nabídkám na trhu a poskytnout skutečně vhodný výběr personalizovaných triček pro daný požadavek.

Jakmile shromáždíte všechny tyto informace, navštivte naši sekci triček a použijte filtry materiálů, střihů a barev k výběru.

Nezapomeňte, že ať už hledáte reklamní trička, špičkové módní kousky nebo trička pro sportovní týmy, poradci společnosti Adoco jsou vám vždy k dispozici.

« zpět na seznam článků

Jsme distributoři značek

 • Londog Transfer
 • Kimood
 • Fruit of the Loom
 • Nano
 • ProAct
 • Londog
 • Kariban
 • JHK
 • Profi
 • WK
 • Londog Shoes
 • TeeJays
 • Stedman
 • Russell
 • Russell Collection
 • K-up
 • Londog Causal
Filtr

Výrobky

Filtr

Značky


Barvy

Loading...

Zákaznické centrum

Zákaznické centrum (informace o výrobcích, objednávkách, rozměrech, velikostech atd.) jsou určeny pouze pro aktivní zákazníky 1textil.

Nakoupili jste na 1textil za poslední 3 měsíce, jste přihlášení a přesto je pro vás Zákaznické centrum nedostupné?

Kontaktujte nás prosím na info@1textil.cz

xxxx

Zákaznické centrum (informace o výrobcích, objednávkách, rozměrech, velikostech atd.) jsou určeny pouze pro aktivní zákazníky 1textil.

Nakoupili jste na 1textil za poslední 3 měsíce a přesto je pro vás Zákaznické centrum nedostupné?

Kontaktujte nás prosím na info@1textil.cz